Hamerlik.eu
msgbartop
Profesjonalny blog o Pozycjonowaniu
msgbarbottom

16 kwi 2015 Tytułem wstępu

Coraz częściej ludzie pytają mnie, co zrobić, żeby skutecznie pozycjonować strony internetowe. Odpowiadam wtedy to, co i Tobie tu doradzę, a mianowicie to, byś podszedł do tego tematu jak do sprzedaży. Analogia jest bardzo prosta i w zasadzie niemal nasuwa się sama.

Sprzedawcą oczywiście jesteś Ty. Produktem, który chcesz sprzedać jest strona internetowa, Twoja lub Twojego klienta, a kupującymi są roboty wyszukiwarek.

Tak samo, jak w przypadku sprzedaży bezpośredniej, musisz zrobić wszystko, by zachęcić potencjalnego klienta do nabycia oferowanego produktu, tak tutaj musisz przekonać roboty wyszukiwarki, aby jak najlepiej oceniły i zaindeksowały witrynę. W tym celu potrzebujesz dobrze zoptymalizowanej strony i trochę wiedzy. Chociaż nie, skreśl poprzednie, nie potrzebujesz dobrze zoptymalizowanej strony tylko świetnie zoptymalizowanej strony. Oczywiście tutaj też nie można przesadzić.

Różni ludzie w różnych agencjach interaktywnych będą Ci mówili na ten temat różne rzeczy, ale prawda jest taka, że jeżeli coś wygląda zbyt dobrze, to automatycznie wydaje się podejrzane. Oczywiście Google nie powinno nałożyć bana na świetnie zoptymalizowaną stronę, ale musimy pamiętać, i Ty również musisz pamiętać, że mamy tu do czynienia jedynie z automatem, który nie myśli i nie interpretuje jak człowiek. Póki co, choć prace trwają.

Musimy mieć na uwadze, iż strona ciesząca się dużym powodzeniem oraz wypadająca w testach rewelacyjnie, może zostać uznana za oszustwo. To jednak bardzo paranoiczne podejście i w gruncie rzeczy zalecam Ci jednak dążenie do perfekcji, bo to ona jest w cenie i wychodzi na dobre, ale musisz to robić w sposób dozwolony, nie stosować zakazanych praktyk, a to z kolei pozwoli Ci zachować spokój o stronę Twoją czy Twojego klienta.

Jest dostępnych mnóstwo narzędzi, dzięki którym zrobisz audyt strony: SEOQuake, narzędzia dla webmasterów, Google Analytics, Majestic i wiele innych. Warto z nich korzystać, by jak najlepiej zoptymalizować pozycjonowaną stronę.

Ostatnimi czasy Google mocno stawia na jakość nie tylko reklam, ale także jakość strony. Zdarzają się przypadki, w których żadna kampania (nie licząc tych płatnych) nie jest w stanie poprawić pozycji strony w wynikach wyszukiwania, a to wszystko przez to, że jest uboga w merytoryczną treść.

Dlatego, żeby móc myśleć o sukcesie w pozycjonowaniu, musisz najpierw zadbać o to, by mieć w ogóle co pozycjonować. Nawet coś tak banalnego, jak tytuły stron i podstron ma znaczenie. I nie tylko podczas dodawania strony do katalogu. Jeżeli dodawałeś kiedykolwiek jakąkolwiek stronę do jakiegokolwiek katalogu, to z pewnością spotkałeś się z wytycznymi dotyczącymi ilości znaków, długości tytułu, i tak dalej. Zatem nie powinno Cię dziwić, że i roboty wyszukiwarek mają swoje wymagania.

A sprawdzają wszystko, naprawdę wszystko. Od formatowania tekstu począwszy a na wyłapywaniu błędów ortograficznych skończywszy. Jeśli już zastanawiasz się nad tytułem strony, weź pod uwagę to, iż dobrze będzie, jeśli będzie w sobie zawierał słowo kluczowe, ale nie dopuść do tego, by składał się z łańcucha słów kluczowych. Tytuł musi być prosty i rzeczowy. Musi powiedzieć odbiorcy, czego ma oczekiwać po stronie, którą odwiedził a robotom wyszukiwarek ma wskazać, iż należy mu się punkt za dobry tytuł, bo ta strona ma być jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.Zostaw komentarz