Hamerlik.eu
msgbartop
Profesjonalny blog o Pozycjonowaniu
msgbarbottom

12 lut 2016 Pozycjonowanie stron elementem marketingu internetowego

Marketing internetowy jest wielowymiarowy i złożony. Prowadzenie kampanii reklamowej on-line jest przedsięwzięciem wymagającym doświadczenia, umiejętności oraz dobrej strategii. Spośród wielu elementów składających się na sukces reklamy w sieci, warto poświęcić kilka słów zabiegowi, jakim jest pozycjonowanie stron.

Pozycjonowanie stron internetowych, fachowo Search Engine Optimization to podbijanie pozycji witryny w wynikach organicznych – czyli naturalnych wyszukiwarki. Jest to metoda skuteczna i stosunkowo tania – małe, lokalne firmy chcące pozyskać klientów nie są zmuszane do dużych kampanii i wydatków. Jak wszystkim wiadomo, obecnie internet jest podstawowym źródłem wszelkich informacji. Szukając kamieniarza, czy produktu nieosiągalnego w sklepie, zapytamy o to wyszukiwarkę używając najprostszych słów, np “kamieniarz Wrocław”. Praca pozycjonera polega na tym, aby strona jego klienta wyświetliła się jak najwyżej w wynikach – w tedy jest widoczna. Mało kto zagląda na drugą stronę wyników, nie mówiąc już o dalszych. Widoczność w internecie to najszybsza droga pozyskania klienta.


Dodatkowo, pozycjonowanie jako forma reklamy ma tę zaletę, że nie jest nachalne. Wyniki wyszukiwania pojawiają się w odpowiedzi na konkretną potrzebę użytkownika – potencjalnego klienta. Jesteśmy zatem odpowiedzią na jego zdefiniowaną potrzebę.
W kampanii reklamowej to bardzo istotny czynnik – dostarczyć odbiorcy reklamę w taki sposób, aby nie uznał jej za natarczywą. Sprawić, by uznał za potrzebną – to szczyt marzeń każdego marketingowca.
Pozycjonowanie jako element kampanii reklamowej w sieci daje dobrą podstawę do prowadzenia dalszych działań, lecz bardzo często nie są one potrzebne. Dobrze zoptymalizowana witryna przyciąga użytkowników, generuje ruch,a w jego efekcie i konwersję – czyli przekształcenie użytkownika w klienta.
Nie jest możliwe sprawne przeprowadzenie kampanii marketingowej w sieci bez pozycjonowania. Witryna w czołówce wyników wyszukiwarki to baza, na której można budować dalsze elementy swojej kampanii.Zostaw komentarz