Hamerlik.eu
msgbartop
Profesjonalny blog o Pozycjonowaniu
msgbarbottom

16 kwi 2015 No i co teraz

Kluczem do sukcesu we wszystkich dziedzinach gospodarki jest konkurencyjność. Nie bój się, nie będę się zagłębiał w tajniki ekonomii, bo nie tego mój blog dotyczy. Mówię o tym tylko dlatego, że nie inaczej jest w branży SEO. Jeśli prowadzisz swoją agencję, albo szukałeś agencji, która wypozycjonuje Twoją stronę, to wiesz doskonale, iż konkurencja na tym polu jest ogromna.

Mówię o konkurencyjności także dlatego, że najczęstszym kryterium determinującym wybór tej konkretnej oferty, jest jej cena. Im większa konkurencja, tym łatwiej przyciągnąć klienta niską ceną, ale nie można balansować na granicy opłacalności, bo wtedy praca nie przynosi rezultatów i nie daje radości, a przecież zadaniami, które stawia przed nami pozycjonowanie to fascynująca walka o jak najlepszą pozycję.

Wbrew pozorom konkurencji nie trzeba wykańczać w nieuczciwy sposób. Wystarczy tylko być lepszym od niej. Nikogo nie należy traktować jak wroga, a już tym bardziej klienta, który zgłasza się do nas z zapytaniem ofertowym.

I znowu, nie mówię o tym przypadkiem. Od 21 kwietnia Google wprowadza kolejne zmiany w swoim algorytmie indeksowania witryn internetowych. Tym razem dotyczy to wyszukać za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Sprowadza się to do tego, iż Google będzie karać niższą pozycją każdą stronę, która nie będzie responsywną, czyli nie będzie dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony.

Wiele osób przestraszyło się, że ich strony stracą swoje wysokie pozycje na rzecz innych stron, które być może nie są nawet pozycjonowane i czym prędzej wyłożyło grube tysiące złotych dla webmasterów, którzy mieli je uratować tworząc ich stronom widok responsywny, albo tworząc stronę od podstaw, aby spełniała nowe wymogi Google.

Dla agencji i webmasterów to doskonała okazja, żeby wyrobić. I w zarabianiu pieniędzy nie ma nic złego, naprawdę, ale pod warunkiem, że robi się to uczciwie. Niech Ci nawet do głowy nie przyjdzie, aby wmawiać swojemu klientowi, czy też wielu klientom, że musisz poprawić ich strony, bo jak nie to wypadną z pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwań, bo tak nie będzie.

Nowy algorytm Google dotyczy jedynie wyników wyszukiwania na urządzeniach mobilnych. Na komputerach wszystko pozostanie bez zmian.

Oczywiście zawsze warto mieć stronę responsywną, dlatego jeżeli zjawi się u Ciebie nowy klient, abyś mu stworzył stronę internetową, od razu zaproponuj mu taką z układem responsywnym, abyś nie musiał dwa razy wykonywać tej samej pracy, a klient był zadowolony, że nie przepłaca.

Właśnie to uczyni Twoją ofertę bardziej konkurencyjną.

W zależności od branży i użytych do pozycjonowania słów kluczowych, strona klienta może mieć więcej zapytań i ruchu wywołanego za pomocą urządzeń mobilnych. Wtedy nie tylko warto, ale wręcz należy zadbać o to, aby strona wyświetlała się na nich jak najlepiej i była przejrzysta, a wszelkie dane i opcje ogólnie i ławo dostępne.

Aby sprawdzić dane o ruchu mobilnym na witrynie Twojej, albo Twojego klienta, skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci Google Analytics. Dzięki niemu dowiesz się wszystkiego na temat ruchu na stronie i będziesz mógł lepiej doradzić klientowi.

Jeszcze raz: od 21 kwietnia bieżącego roku, rzeczywiście ulegnie zmianie algorytm Google, ale NIE WPŁYNIE to na wyniki wyszukiwania na komputerach. Zanim doradzisz klientowi coś, co nie jest mu potrzebne najpierw dobrze się zastanów i sprawdź, czy jest to konieczne, bo nie od dziś wiadomo, że chytry dwa razy traci.Zostaw komentarz